Mikaena
Biżuteria lapis lazuli - Mikaena

Lapis lazuli

Lapis lazuli - prawda, że już sama nazwa brzmi orientalnie, tajemniczo i intrygująco? Może obiecująco? Kamień ten nazwany jest kamieniem mądrości duchowej czy też posłańcem niebios.

Wyobraź sobie rozgwieżdżone nocne niebo. Patrzysz do góry i co widzisz? Harmonię i spokój. Mimo ciemności jest pewna jasność myśli. Samoświadomość. Taki jest właśnie lapis lazuli. I teraz wyobraź sobie, że jego moc może być z Tobą na co dzień.

 

Niebieski kamień

Zacznijmy zatem od nazwy: lapis to po łacińsku po prostu kamień, natomiast lazuli pochodzi od dwóch wyrazów: arabskiego azul i perskiego lazhward, które oznaczają niebieski (czy też niebo) nawiązujący do jego intensywnego koloru. Lapis lazuli to nic innego jak niebieski kamień, zwany też lazurytem.

Lapis lazuli ma barwę od zielonkawoniebieskiej do ciemno niebieskiej, czasem aż purpurowej. Najbardziej cenione są kamienie ciemne, intensywnie niebieskie. Już w starożytności rozcierano je na proszek służący jako naturalny barwnik - ultramaryna. Nazwa pochodzi od łacińskiego ultramarinus, co dosłownie oznacza „za morzem”. Pigment został sprowadzony do Europy z kopalń w Afganistanie przez włoskich kupców w XIV i XV wieku. Przez wieki ultramaryna była najwspanialszym i najdroższym błękitem używanym przez malarzy renesansowych w malarstwie olejnym i freskach. Często stosowano ją do malowania szat Matki Boskiej, co symbolizowało świętość i pokorę. Pozostał niezwykle drogim pigmentem, dopóki w 1826 r. nie wynaleziono syntetycznej ultramaryny.

Kobiety od dawien dawna lubiły lazuryt. Sproszkowany lapis był stosowany przez Egipcjanki jako… kosmetyczny cień do powiek. Z takim makijażem wyglądało się po prostu bosko!

Kolejnym dowodem boskość lapis lazuli odnajdujemy w egipskich grobowcach, w tym także w grobowcu Tutanchamona, gdzie umieszczano tysiące wyrobów biżuteryjnych z tego materiału. 

 

Niebo zamknięte w kamieniu czyli kamień mądrości duchowej

Niebieski czy niebiański kamień? W lapis lazuli można odnaleźć fragmenty pirytu, dzięki któremu lazuryt przypomina rozgwieżdżone niebo. To skojarzenie pozwalało starożytnym ludziom przypisywać temu kamieniowi specjalne, boskie moce. Lapis lazuli stał się posłańcem Niebios na ziemi, którego zadaniem było obdarzać ludzi mądrością i zrozumieniem. Niebios czyli Bogów. A przecież ludzie zawsze chcieli być tacy, jak ich Bogowie, więc w kamieniu dostrzegli szansę na posiadanie boskich cech.

Lapis lazuli sprzyja rozwojowi naszej duchowości i mądrości, pozwala spojrzeć na świat spokojnie, z dystansem. Przynosi jasność umysłu, dzięki czemu jego noszenie przydaje się w problemach z mową i wystąpieniami publicznymi.

Lapis lazuli pozwala znaleźć harmonię między sercem a rozumem, zwiększa naszą samoświadomość. Ułatwia też pracę nad sobą, pozwala uwierzyć w siebie i dostrzec swoje najlepsze cechy. Poszerza również naszą perspektywę widzenia świata, zwiększa kreatywność i rozjaśnia myśli.

Biżuteria z lapis lazuli jest idealna dla osób medytujących. Pomaga połączyć się ze Wszechświatem, ułatwia medytację, będzie asystentem w podążaniu naszą duchową ścieżką. Gdy będziemy spać z lapisem to może on prowokować prorocze sny i pozwolić na ich zapamiętanie.

 

Moc uzdrawiania

Od dawien dawna wierzono w uzdrawiającą moc lapis lazuli. I to nie tylko na poziomie duszy, ale również i ciała. Polecany jest dla osób cierpiących na depresję czy bezsenność. Działa kojąco, uspokaja układ nerwowy, łagodzi objawy stresu. Kamień wspomaga moce witalne, plemiona romańskie używały go w problemach z impotencją czy spadkiem libido.

Lapis lazuli jest wsparciem dla osób wykonujących kreatywną pracę, które cierpią z powodu wypalenia zawodowego. Sprzyja również takim zawodom jak terapeuta, prawnik, czy psycholog – rozjaśnia umysł, zwiększa empatię, wzmacnia autorytet i pozwala znaleźć najlepsze rozwiązanie.

 

Do biżuterii z lapis lazuli podeszłyśmy bardzo kreatywnie, tworząc dla Ciebie najróżniejsze wzory. Sama zobacz!

Lapis Lazuli

Bransoletka Classic lapis lazuli Bransoletka Classic lapis lazuli
Producent: mikaena
Cena:

139,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość
Bransoletka Lapis monetki płaskie Bransoletka Lapis monetki płaskie
Producent: mikaena
Cena:

129,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bransoletka Talisman lapis lazuli Bransoletka Talisman lapis lazuli
Producent: mikaena
Cena:

259,00 zł

szt.
zobacz więcej
Choker Crazy lapis lazuli amazonit Choker Crazy lapis lazuli amazonit
Producent: mikaena
Cena:

179,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Choker Lazuli z księżycem Choker Lazuli z księżycem
Producent: mikaena
Cena:

155,00 zł

szt.
zobacz więcej
Choker Only lapis lazuli 2 Choker Only lapis lazuli 2
Producent: mikaena
Cena:

159,00 zł

szt.
zobacz więcej
Choker Only lapis lazuli 3,5 Choker Only lapis lazuli 3,5
Producent: mikaena
Cena:

159,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kolczyki Classic lapis lazuli Kolczyki Classic lapis lazuli
Producent: mikaena
Cena:

199,00 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl